Bize Ulaşın

Sazova Parkı Gezi Rehberi

Sazova Parkı Gezi Rehberi

Sazova Parkı Gezi Rehberi

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Sazova Parkı olarak da bilinmektedir. Eskişehir’de gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden olan Sazova Parkı, Türkiye’nin en güzel ve en büyük parklarından bir tanesidir. Aileler ve arkadaş gruplarınca yoğun şekilde ziyaret edilen Sazova Parkı ile ilgili gezi rehberimizi paylaştık. İşte Sazova Parkı gezi rehberi ve Sazova Parkı hakkında merak edilen bilgiler.

Sazova Parkı Hakkında Kısa Bilgi

Sazova Parkı, Eskişehir’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. Keyif verici harika bir ortama sahip olan Sazova Parkı, Eskişehir’de Kütahya yolu üzerinde bulunmaktadır.

Eskişehir’in Disneyland’ı lakabıyla ünlenen Sazova Parkı, 2008 yılında açılmıştır.

Sazova Parkı, tam adıyla Sazova Parkı Bilim, Sanat ve Kültür Parkı olarak bilinir ancak bulunduğu bölgenin adıyla söylenmesinden dolayı, daha çok Sazova Parkı olarak hafızalarda yer almaktadır.

Daha çok çocuklu aileler ve genç bireylerin ağırlıklı ziyaretçi potansiyeline sahip olan Sazova Parkı, görsellik açısından da son derece önemli bir manzaraya sahiptir.

Birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Sazova Parkı’nın her bir köşesi eşsiz manzaraya sahiptir.

Sazova Parkı Gezi Rehberi

Sazova Parkı’nda gezilecek yerler oldukça fazladır. Sazova Parkı’nı birkaç saat içerisinde hızlıca gezip çıkmak gerekmemektedir.

Bu yüzden geniş zamana yayarak, doyasıya keşif yapmanız daha önemli olacaktır.

Sazova Parkı’nda gezilecek yerler ise şu şekildedir;

- Masal Şatosu,

- Korsan Gemisi,

- Gölet,

- Hayvanat Bahçesi ve Eti Sualtı Dünyası,

- Japon Bahçesi,

- Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi,

- Esminyatürk,

- Bilim Deney Merkezi,

- Sabancı Uzay Evi,

- Sazova Parkı Gezi Treni,

- Sazova Parkı Oyun Alanları.

Sazova Parkı’nda Yeme, İçme ve Konaklama Olanakları

Sazova Parkı, birkaç saatten fazla gezilip, keşfedilmesi gereken bir bölge olmasından ve günübirlik vakit geçirilebilecek bir bölge olmasından dolayı, kafe ve restoran imkânları da bulunmaktadır.

Ayrıca Sazova Parkı içerisinde, Sazova Parkı ile ilgili hediyelikler satın alabileceğiniz hediyelik eşya dükkânları da bulunmaktadır.

Yiyecek ve içecekler de uygun fiyatlı olmakla beraber, her damak zevkine uygun lezzetler bulmak mümkündür. Dileyenler evlerinde hazırlayabilir veya çeşitli işletmelerden satın alarak da yanlarında götürebilirler.

Ek olarak, Sazova Parkı’nda konaklama imkânları bulunmamaktadır. Sazova Parkı, günübirlik ziyarette bulunabileceğiniz bir lokasyon olmasından dolayı, konaklama ihtiyaçlarınızı Sazova Parkı çevresinde giderebilirsiniz.

Sazova Parkı ve çevresinde en uygun fiyatlı konaklama seçenekleri ise; Eskişehir bungalov evleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dilerseniz, konaklama seçeneklerini inceleyebilir veya diğer alternatif konaklama seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Sazova Parkı’na Giriş Ücretli Mi?

Sazova Parkı ve bir diğer adıyla Sazova Parkı Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’na girişlerde ücret istenmemektedir.

Ancak Sazova Parkı içerisinde yer alan farklı bölümler için ücretler talep edilmesinden dolayı hazırlıklı gitmek gerekmektedir.

Özellikle; Masal Şatosu, Eti Su Altı Dünyası ve Bilim Deney Merkezi / Sabancı Uzay Evi gibi alanlara girişlerde ücret talep edilmektedir.

Ücretler sık, sık değişmesinden dolayı burada net bir ücret verememekle beraber, sizi yanlış bilgilendirmek istemeyiz.

Sazova Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Sazova Parkı, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve Eskişehir’in batı tarafında bulunmaktadır.

Eskişehir Stadyumu’nun yanında bulunan Sazova Parkı’na ulaşım sağlamak oldukça kolaydır.

Kendi aracınız ile Sazova Parkı’na giderseniz, 5 TL ile 10 TL gibi bir ücret karşılığında Sazova Parkı’nın otopark hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Dileyenler Yeni Eskişehirspor Stadyumu’nun yan tarafında bulunan otoparka araçlarını park ederek, Sazova Parkı’na buradan yürüyerek de ulaşım sağlayabilirler.

Sazova Parkı’na kent merkezinden, Porsuk Çayı ve Odunpazarı gibi önemli bölgelerden taksi ile ortalama 10 ile 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanması mümkündür.

Taksi ücreti ortalama en az 50 TL ile 100 TL civarında tutmaktadır.

Toplu taşıma araçları ile Sazova Parkı’na ulaşmak isteyenler; 17 ile 11 hat numarasına sahip otobüslere binerek, Sazova Parkı ve çevresine direkt ulaşım sağlayabilirler.

Sazova Parkı’na kent merkezinden 16 ile 38 numaraları minibüslere binerek de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.