Bize Ulaşın

Eskişehir Hızlı Tren Garı Ulaşım Rehberi

Eskişehir Hızlı Tren Garı Ulaşım Rehberi

Eskişehir Hızlı Tren Garı Ulaşım Rehberi

Üniversite kenti olmasıyla tanınan ve Porsuk Çayı’nın eşsiz manzaraları ile tanınan ve adından sıkça söz ettiren Eskişehir, günümüzde pek çok kent çevresinden ziyaretçi ağırlamaktadır. Lüle taşı dekor ürünleri, Odunpazarı evleri, Sazova Parkı ve Masal Şatosu, Adalar Bölgesi ve Porsuk Çayı çevresi doğa güzellikleri ile merak uyandıran Eskişehir, mutlaka keşfedilmeli ve tavsiye edilmelidir. Özellikle Eskişehir’e hızlı bir şekilde ulaşım sağlanması için hizmete alınan Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinin çok rağbet görmesi nedeniyle, kentin ziyaretçi potansiyeli de artmıştır. Bizde hem üniversite öğrencilerine kolaylık olması adına, hem de Eskişehir’i gezip görmek isteyen gezgin ruhlu insanlara yardım etmek ve rehber olmak adına, Eskişehir hızlı tren garı ulaşım rehberi içeriğimizi oluşturduk.

Eskişehir’e Ulaşım Neden Çok Tercih Ediliyor?

Eskişehir, sonradan keşfedilen harika bir kentimizdir. Özellikle Ankara’ya olan yakınlığı ile hızlı tren bağlantısı yapılması ile birlikte, kent genelinde keşfedilmesi gereken duraklar ön plana çıkmıştır.

Bu yüzden günübirlik gezintiler, üniversite tercihleri ve atanma gibi durumlarda da yaygın olarak Eskişehir’in adı geçmiştir ve günümüzde de bu eğilim devam etmektedir.

Eskişehir’e yapay plaj yapılması, Odunpazarı ve müzelerin yenilenmesi, Porsuk Çayı ve çevresinin temizlenerek tekne turuna açılması, Sazova Parkı içerisinde bilim ve kültür turları yapılabilmesi gibi etkenler, Eskişehir’e hızlı tren ve diğer çeşitli ulaşım araçları ile ulaşılmasına neden olmuştur.

Ek olarak; Eskişehir bungalov evleri de uygun fiyatlı olmasından dolayı, Eskişehir’in konaklamalı tatil anlayışına damga vurmuştur ve aileler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Eskişehir Tren İstasyonu Tarihi

1892 yılında hizmet vermeye başlayan Eskişehir tren istasyonu, 3075 metrekarelik büyük bir alan üzerine kuruludur.

Profesör Orhan Safa tarafından proje haline getirilen, Eskişehir tren istasyonu, geçmiş yıllardan günümüze kadar milyonlarca insanın seyahat etmesine öncülük etmiştir.

Eskişehir Hızlı Tren Garı Nerede?

Eskişehir tren istasyonu veya bir diğer adıyla, Eskişehir hızlı tren garı, Eskişehir’in merkez ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve İstasyon Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Hızlı tren, bölgesel tren ve ekspres tren gibi seçeneklere sahip trenler ile ulaşım sağlayabileceğiniz Eskişehir tren istasyonu ulaşım seçeneklerine alt kısımdan inceleme yapabilirsiniz.

Eskişehir Hızlı Tren Garı Şehir İçi Otobüs İle Ulaşım

Eskişehir tren garı ve diğer adıyla, Eskişehir hızlı tren garı şehir içi otobüs seferleri ile kolayca ulaşım sağlanabilir bir lokasyonda yer almaktadır.

4, 54S, 29, 999S, 26, 51K, 16, 58S, 53S, 505, 19 ve 23 hat numaralı otobüs seferlerini tercih ederseniz, Eskişehir hızlı tren garına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Söz konusu otobüs hatları Eskişehir tren garına yakın durakta sizi indireceğinden dolayı, direkt olarak tren garında inmek istiyorsanız, 54S hat numarasına sahip otobüsleri de tercih edebilirsiniz.

Eskişehir Hızlı Tren Garı Tramvay İle Ulaşım

Eskişehir hızlı tren garı tramvay ile ulaşım sağlanabilir bir lokasyonda yer almamasından dolayı, tramvay kullanılması gerekmemektedir.

Ancak tramvay hattı kullanarak Eskişehir hızlı tren garı yakınlarında inebileceğinizi de belirtmek isteriz.

Bağlar tramvay istasyonu veya İsmet İnönü tramvay istasyonunda indiğinizde, 5 ile 10 dakika gibi kısa bir sürede yürüyerek Eskişehir hızlı tren garına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.