Bize Ulaşın

Sapanca'da Gezilecek Yerler

Sapanca'da Gezilecek Yerler

Sapanca'da Gezilecek Yerler

Ülkemizin en çok ziyaret edilen bölgelerinden olan Sapanca ile ilgili yeni bir içerik paylaştık. Sapanca; özellikle İstanbul ve Ankara güzergâhında yer almasından dolayı, yoğun olarak ilgi görüyor. Sapanca; yaz tatilinin yanı sıra, kış tatili seçeneklerinden dolayı da ailelerin ve arkadaş gruplarının ilk tercihi olmaktadır. Sapanca’ya ulaşımın da kolay olması nedeniyle, ziyaret potansiyeli oldukça fazladır. Bizlerde sizler için Sapanca’da gezilecek yerler ile ilgili bilgiler paylaştık. Sapanca bungalov tatili deneyimi için geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz.

Sapanca Gölü

Sapanca'da gezilmesi gereken ilk bölge elbette Sapanca Gölü olarak ön plana çıkmaktadır. Sapanca Gölü çevresinde bulunan; yürüyüş parkuru, koşu parkuru ve bisiklet yolu gibi seçenekler Sapanca Gölü'nü ziyaret etmek için geçerli imkânlar arasında yer almaktadır. Sapanca Gölü çevresinde; doğa ile iç içe vakit geçirmek için geç kalmayınız. Ayrıca Sapanca Gölü manzarasını izleyebileceğiniz oturma alanları ve bank imkânları da bulunmaktadır. Nisan ve Ekim ayları arasında yoğun olarak ziyaret edilen Sapanca Gölü, yılın 12 ayında da mutlaka görülmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. Sapanca Gölü'ne gitmişken, Sapanca Gölü çevresinde yer alan restoran ve kafe işletmelerinde; kahvaltı ve akşam yemeği gibi çeşitli menüler tadabilir ve Sapanca Gölü manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrıca Sapanca Gölü'nde motorsuz tekneler ile ufak gezintiye çıkabilir ve bol, bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Sapanca Gölü

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Sapanca'ya gitmişken doğa ile iç içe günübirlik vakit geçirmek isterseniz, Sapanca yolu üzerinde bulunan Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı'nı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sapanca Gölü manzarasını da izleyebileceğiniz Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı sahasında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tabiat Parkı sahasında; restoran, kafe ve bungalov yapılabilecek tesis bulunmaktadır. Ayrıca ATV kiralaması ve bisiklet kiralaması da yapılabilmektedir. Dileyenler; barbekü ve mangal lezzetlerini de hazırlayarak afiyetle tüketebilir.

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Maşukiye

Maşukiye, Kocaeli ilinin Kartepe ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul ve Sakarya gibi şehirlere yakın olmasından dolayı, günübirlik veya konaklamalı şekilde sık, sık ziyaret edilmektedir. Özellikle Maşukiye denildiğinde, sabah kahvaltısı menüleri gözler önüne gelmektedir. Maşukiye’de doğa ile iç içe, dere ve orman manzaralı mekanlarda kahvaltı ve akşam yemeği menüleri tadabilirsiniz. Özellikle alabalık menülerinin en lezzetli olduğu mekanlar, Maşukiye’de yer almaktadır.

Maşukiye

Justinianos Köprüsü

Justinianos Köprüsü Sapanca'ya sadece 20 dakikalık mesafede yer almaktadır. Sakarya'nın Serdivan ilçesine bağlı Beşköprü mevkiinde yer alan Justinianos Köprüsü; 12 kemere sahip taş köprüdür. Roma döneminden günümüze kadar yaşayan Justinianos Köprüsü; Sakarya Nehri üzerinde yer alan Çark Deresi'nin hemen üzerine kurulmuştur. 1995 yılında yapılan bakım ve onarım çalışmaları sonrasında, araç trafiğine kapatılan Justinianos Köprüsü günümüzde; sadece yaya trafiğine açıktır. 430 metre uzunluğa sahip Justinianos Köprüsü'nü ziyaret ederek; fotoğraf çekimleri yapabilir ve çeşitli manzaralar yakalayabilirsiniz.

Justinianos Köprüsü

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi; Kocaeli'nin Kartepe ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve aynı zamanda İzmit Körfezi ile Sapanca Gölü arasında bulunmaktadır. Kartepe Kayak Merkezi, Türkiye'nin en verimli kayak merkezleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sapanca'ya gittiğinizde; sadece 30 kilometre mesafede yer alan Kartepe Kayak Merkezi'ni ziyaret ederek; harika bir kayak tatili yapabilirsiniz. Kayak ekipmanı kiralaması yapabilir veya kendinize ait kayak takımlarınız ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kayak yapmayı bilmiyorsanız, kızak kiralaması da yapabilirsiniz. Ayrıca Kartepe Kayak Merkezi'nde sucuk ekmek ve köfte ekmek gibi lezzetli menülerin tadına bakmayı ve bol, bol kartopu savaşı yapmayı unutmayın.

Kartepe Kayak Merkezi

Soğucak Yaylası

Soğucak Yaylası, Sapanca merkezine sadece 15 kilometre mesafede yer almaktadır. 900 dönümlük arazi yapısına sahip olan Soğucak Yaylası'nın rakımı ise 1.100 metredir. Soğucak Yaylası'nda her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında Soğucak Yaylası şenlikleri yapıldığı gibi hemen, hemen her gün de ATV turu yapılmaktadır. Sapanca ATV turu deneyimlemek isterseniz, Soğucak Yaylası'nı ziyaret etmeyi unutmayınız. Doğa ile iç içe ferah bir ortamda ATV turu deneyimi sizleri bekliyor.

Soğucak Yaylası

Kartepe Sukay Park

Kocaeli'nin Kartepe ilçesi sınırları içerisinde ve Sapanca Gölü kıyısında yer alan Kartepe Sukay Park işletmesi de ziyaret edilmesi gereken bir diğer bölgelerden bir tanesidir. Su kayağı, wakebord, rüzgar sörfü ve kneeboard yapılabilir. Sapanca'ya giderseniz, Sukay Park'a uğramayı ihmal etmeyiniz.

Kartepe Sukay Park

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Sapanca'ya sadece 30 kilometre mesafede yer alan Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı'nı da ziyaret edebilirsiniz. Kamp, doğa yürüyüşü, piknik, bisiklet turu, fotoğrafçılık ve manzara seyri deneyimleyebileceğiniz Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı'nı keşfetmeyi unutmayınız.

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Ormanya

Ormanya, Kocaeli'nin Kartepe ilçesi sınırları içerisinde Uzuntarla mevkiinde yer almaktadır. Adapazarı - İzmit yolu üzerinde bulunan Ormanya'yı ziyaret edebilirsiniz. Sapanca Gölü'ne oldukça yakın mesafede yer alan Ormanya'da birbirinden şık tasarımlı Hobbit evlerini keşfedebilir ve doğa temalı fotoğraflar çekebilirsiniz. Doğa okulu, kuş gözlem alanı, kamp alanı, botanik yolu, hayvanat bahçesi, Ormanya kütüphanesi ve yabani yaşam alanı imkanları ve olanakları da bulunmaktadır.

Ormanya

Kuzuluk Kaplıcaları

Sakarya ilinin Akyazı ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kuzuluk Kaplıcaları harika bir seçenek olacaktır. Soğuk kış günlerinde rahatlatacak termal su kaynakları, sıcak yaz aylarında ise size ferahlık katacaktır. Şifalı su kaynaklarının verimli kullanılmasıyla beraber, günden güne ünlenen Kuzuluk Kaplıcaları'nı deneyimlemeyi ve arkadaşlarınıza önermeyi unutmayınız.

Kuzuluk Kaplıcaları

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.