Bize Ulaşın

Sapanca'ya Nasıl Gidilir?

Sapanca'ya Nasıl Gidilir?

Sapanca'ya Nasıl Gidilir?

Sakarya'nın bir ilçesi olan Sapanca, kuzey tarafında yer alan Sapanca Gölü ile ilgileri üzerine çeken harika bir lokasyondur. İstanbul ve Ankara gibi şehirlerin güzergâhı üzerinde yer almasından dolayı kısa süreli tatiller ve konaklamalı tatiller için yoğun olarak tercih edilmektedir. Özellikle Sapanca Gölü'nün cazibesi, yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi kendisine âşık etmektedir. Sapanca’da; piknik, kamp, günübirlik gezi ve Sapanca Bungalov Evleri konaklaması yaygın olarak yapılmaktadır. Bizlerde bugün sizler için, Sapanca'nın en kolay ulaşım seçeneklerini derledik. Sapanca'yı keşfetmenize yardımcı olduğumuz içeriğimizi incelemeyi unutmayınız.

Sapanca’ya Uçak İle Nasıl Gidilir?

Sapanca’ya uçak ile gitmek isteyenler, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı kullanmalıdır. Sapanca’ya en yakın konumda yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Sapanca’ya ve Sakarya’ya ulaşım düzenleyen servisler ve otobüsler bulunmaktadır. Her saat başı veya belirli saatlerde hizmet veren otobüsler ve servisleri tercih ederek, Sapanca’ya gidebilirler. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Sapanca’ya direkt ulaşım sağlayamayanlar ise; Sakarya il merkezine giden servis ve otobüslere binebilirler. Buradan da Belediye otobüslerine geçiş yaparak Sapanca ilçe merkezine ve Sapanca Gölü’ne ulaşım sağlayabilirler.

Sapanca’ya Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Sapanca’ya diğer illerden otobüs ile ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Sakarya Otogarı veya Sapanca Otobüs Terminali’ne giden şehirlerarası otobüslere binilebilir. Otobüs firmalarından bilet satın alırken, Sapanca veya Sakarya seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı otobüs firmaları sadece Sapanca Otogarı veya sadece Sakarya Otogarı güzergâhında hizmet vermektedir. Elbette Sakarya Otogarı’nda otobüsten indikten sonra, Sapanca’ya servisler ve minibüsler de bulunmaktadır. Şehirlerarası otobüs yolculuğunuzun rotasında Sapanca yok ise; Sapanca Otogarı’nda indikten sonra, Sapanca’ya yolcu taşıyan otobüs ve servisleri tercih ederek, Sapanca ilçe merkezine geçiş yapabilirsiniz.

Sapanca’ya Şehir İçi Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Sapanca’ya uçak ve otobüs ile gelmediyseniz veya Sakarya’da yaşıyorsanız; alternatif olarak Sapanca Büyükşehir Belediyesi tarafından yolcu taşımacılığında kullanılan Özel Halk Otobüsleri tercih ederek Sapanca ilçe merkezi, Sapanca Gölü ve Sapanca çevresine geçiş yapabilirsiniz. Sapanca Büyükşehir Belediyesi’nce hizmet verilen Özel Halk Otobüsleri 06:00 civarında hizmete başlayarak, gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Bazı güzergâh otobüsleri ise 22:00 civarında hizmetini sonlandırıyor. Bu yüzden Özel Halk Otobüsü seçiminde; hafta için hareket saatleri, hafta sonu hareket saatleri ve günlük olarak belirlenen güncel hareket saatleri listesini; Sapanca Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden teyit etmenizi öneriyoruz.

Sapanca’ya Tren İle Nasıl Gidilir?

İstanbul ve Ankara güzergâhında hizmet veren, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri her gün düzenli olarak yolcu taşımaktadır. YHT rotasının Sakarya rotasında yer alması, Sapanca’ya Yüksek Hızlı Tren ile ulaşım sağlanabileceğini düşündürüyor ancak YHT seferleri ile Sapanca’ya ulaşım sağlamak mümkün değildir. Yüksek Hızlı Tren ile Sakarya’nın bir diğer ilçesi YHT Arifiye İstasyonu’na kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan veya Ankara’dan YHT ile yolculuk yapıyorsanız; YHT Arifiye İstasyonu’nda inebilirsiniz. Arifiye’de YHT’den indikten sonra, taksi kiralaması yaparak veya Sapanca minibüslerine binerek Sapanca Gölü’ne ve Sapanca ilçe merkezine geçiş yapabilirsiniz. Arifiye ile Sapanca arası hizmet veren otobüs ve servis saatleri için; Sakarya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden hareket saatlerine ve rotalarına bakabilirsiniz.

Sapanca’ya tren ile gidilebilecek bir diğer alternatif ise;

Ada Ekspresi olarak da bilinen Ada Bölgesel Treni’dir. TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından; Adapazarı – Gebze ve Gebze – Adapazarı rotasında hizmet verilen bölgesel tren seferleri gerçekleştirilmektedir. İstanbul ile Adapazarı arası hizmet veren Ada Bölgesel Treni rotasında Sapanca Tren İstasyonu’da yer almaktadır. İstanbul, Üsküdar'dan Marmaray seferleri ile Gebze'ye geçiş yaparak, Gebze'den günün belirli saatlerinde gidiş - dönüş olarak hizmet veren Ada Bölgesel Treni'ni kullanarak Sapanca'ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde YHT seferlerine alternatif olarak bölgesel tren konforu ile kolay bir şekilde Sapanca'ya ulaşabilirsiniz.

Gebze'den hareket eden Ada Bölgesel treni Adapazarı'na kadar güzel manzaralar sunar ve keyifli bir yolculuk yapmanıza imkân sağlar. Gebze - Adapazarı arası hizmet veren Ada Ekspresi veya diğer adıyla Ada Bölgesel Treni durakları şu şekildedir;

- Gebze,

- Diliskelesi YHT,

- Hereke YHT

- Yarımca YHT,

- Derince YHT,

- İzmit YHT,

- Büyükderbent YHT

 - Sapanca,

- Arifiye,

- Mithatpaşa,

- Adapazarı.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.