Bize Ulaşın

Çeşme'ye Nasıl Gidilir?

Çeşme'ye Nasıl Gidilir?

Çeşme'ye Nasıl Gidilir?

Çeşme, İzmir ilinin bir ilçesidir ve popüler tatil rotaları arasında yer almaktadır. Özellikle Haziran ve Temmuz ayları döneminde ziyaretçi yoğunluğunda sıçrama yaşayan Çeşme’de eşsiz doğa harikaları ve birbirinden güzel manzaralara sahip plajlar ve koylar bulunmaktadır. Çeşme ilçesinde tatil yapma planınız var ise geç kalmadan yola çıkmanızı öneriyoruz. Çeşme’de birkaç günlük değil, uzun süreli tatil yapabilmeniz halinde bölgeyi daha verimli gezebilir ve güzel anılara biriktirebilirsiniz. Konaklamalı tatil seçeneği araştırmanız var ise, İzmir bungalov evleri seçeneklerine de göz atabilir ve Çeşme çevresinde en uygun fiyata kiralayabileceğiniz bungalov evlere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Peki, Çeşme’ye nasıl gidilir? İşte merak edilen bilgiler.

Çeşme’ye Uçak İle Nasıl Gidilir?

Çeşme ilçesine uçak ile direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün değildir. Çeşme’ye uçak ile gitmek istiyorsanız, İzmir ilinin Gaziemir ilçesinde bulunan Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanmanız gerekmektedir.

Çeşme ilçe merkezi ile Adnan Menderes Havalimanı arası uzaklık ise ortalama 90 kilometredir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme’ye yapılacak yolculuk 1,5 saat ile 2 saat kadar sürebilmektedir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme ilçesine gitmek için;

- Taksi kiralaması yapabilir,

- Araç kiralama firmalarından araç kiralaması yapabilir,

- HAVAŞ seferlerine ait servis ve otobüsleri kullanabilir,

- Otobüs ve metro gibi İzmir ve ilçeler arası ulaşımı kolaylaştıran toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz.

Bütçenize veya ulaşım araçlarının müsaitlik durumlarını göz önüne alarak, Adnan Menderes Havalimanı’nda uçaktan indikten sonra Çeşme’ye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanı’na hemen, hemen ülkenin dört bir yanından ve yurt dışından aktarmalı ve direkt uçuş tarifeleri bulunmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı uçak biletleri için havayolu şirketlerine ait internet sitelerini inceleyebilirsiniz.

Çeşme’ye Otobüs İle Nasıl Gidilir?

İzmir’in çeşme ilçesine Türkiye’nin dört bir yanından şehirler arası otobüs seferleri ile direkt ulaşım sağlamak mümkündür.

İstanbul’dan Çeşme’ye otobüs ile 8 saat sürecek yolculuk, Ankara’dan 9 saat kadar sürebilir.

Çeşme’ye şehir dışından otobüsler ile gelecekseniz; Çeşme Otogarı, Alaçatı, İzmir Otogarı ve Ilıca güzergâhlarında hizmet veren seyahat firmalarını tercih etmenizi öneriyoruz.

Bu sayede Çeşme ve çevresine kolayca ulaşım imkânınız olacaktır.

Çeşitli seyahat firmaları Çeşme Otogarına gitmediği gibi sizi İzmir Otogarında indirecektir, buradan da Çeşme’ye gitmek için, seyahat firmalarının düzenlediği servis, minibüs ve midibüs gibi çeşitli araçlara geçiş yaparak Çeşme’ye gidebilirsiniz.

Eğer bilet aldığınız seyahat firması direkt olarak Çeşme Otogarına gidiyor ise, bu tarz bir aktarma vb. servis hizmeti gibi süreçlere ihtiyacınız olmayacaktır.

Çeşme’ye Özel Araç İle Nasıl Gidilir?

Çeşme’ye özel aracınız ile gidecekseniz; bulunduğunuz konuma ve yol seçiminize göre kilometre seviyesi artacaktır.

İstanbul ile Çeşme 650 kilometredir ve Ankara ile Çeşme arası ise 700 kilometredir.

İzmir’e geldikten sonra, Çeşme ve Alaçatı tabelalarını takip ederek veya navigasyon gibi yol yardım uygulamaları kullanıyorsanız, ulaşımınız kolay olacaktır.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.