Bize Ulaşın

Bungalov Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bungalov Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bungalov Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerin en çok tercih edilen tatil trendi bungalov evler, yoğun olarak ilgi görüyor ve hemen herkes tarafından tercih ediliyor. Minimal yaşam stili, sessizlik, doğa ile iç içe olmak ve sadece kişiye özel kiralama seçenekleri gibi alternatiflerden dolayı bungalov ev kiralaması, diğer tatil seçeneklerine kıyasla bir adım daha öne çıkıyor.

Yoğun şehir temposu, sıkıcı iş hayatı gibi nedenlere bağlı olarak; keyifli tatil yapmak isterseniz, kiralık bungalov evleri tercih edebilirsiniz. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaş grubunuzla keyif yapacağınız kiralık bungalov tatili, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Ancak; kendinizi zinde hissetmek ve kafa dinlemek için tercih edeceğiniz bungalov ev tatili mağduriyeti yaşamamanız adına bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bungalovevler.com ekibi olarak sizler için bungalov kiralarken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler paylaştık.

TÜRSAB Belgesi Kontrol Edilmeli

Bungalov ev dolandırıcıları, genellikle Instagram ve çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden sık, sık reklam yapmaktadır. Ancak burada en doğru kanıt ve en doğru seçenek bungalov ev kiralama sayfalarının, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) belgesine sahip olmasıdır. Eğer Instagram veya diğer sosyal medya hesapları üzerinden bungalov kiralaması hesap profilinde, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyesi olduğuna dair belge numarası var ise, burada bir adım daha ön plana çıkmaktadır.

Ancak her bungalov kiralama sayfası, gerçek hesap olmadığı gibi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) belgesine de sahip değildir. Farklı firmalara ait TÜRSAB belge numaraları ve sahte TÜRSAB belgeleri ile insanları kandırmayı amaçlamaktadırlar. Bu yüzden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) belge numarasının gerçekliğini öğrenmek ve söz konusu TÜRSAB belgesinin ait olduğu Instagram hesabının dolandırıcı olup, olmadığı anlamanın en iyi yolu “(0212) 259 84 04” üzerinden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile iletişime geçerek, doğruluğu teyit etmektir.

Ayrıca bungalov dolandırıcılarının kullandığı bir diğer yöntem de, web sitesi açarak insanları reklamlar üzerinden kandırmaktır. Bungalov evlerin isimlerini ve görsellerini kullanarak hazırladıkları web sitelerinin, en alt kısmında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) logosu ekleyerek, güven sahteciliği yapmaktadırlar.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) belgesi ve doğrulama sistemi, acenteler için kullanıma sunulurken, dolandırıcılar tarafından kopyalanabilmektedir. Bu yüzden bungalov kiralaması yapacağınız web sitesinin, en alt kısmında yer alan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) doğrulama butonuna tıklayarak, TÜRSAB resmi web sitesine giriş yapınız ve bungalov ev işletmesinin hangi TÜRSAB belge numarasına sahip olduğuna ve konumuna bakmanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra, “(0212) 259 84 04” üzerinden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile iletişime geçerek doğruluğunu teyit ediniz. Yani bungalov kiralaması yaparken; hem Instagram, hem de web sitesi üzerinde yer alan TÜRSAB belgesi onayının doğruluğunu her zaman “(0212) 259 84 04” üzerinden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile iletişime geçerek teyit etmeniz sağlıklı olacaktır.

Bungalov İndirim Ve Kampanyalara Dikkat Edin

Bungalov dolandırıcılarının ağına düşmemek için, kampanyalar ve indirimlerin reklamlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; Antalya’da 2 gecelik bungalov tatili için en uygun fiyat garantisi ve kampanyalı fiyat gibi reklamlar gördükten sonra, söz konusu bungalov tatili reklamının bulunduğu konum üzerinde birden fazla işletme ile görüşerek, genel fiyat ortalaması alın. Ek olarak; bütçem yok kampanya yapabilir misiniz gibi sorularınıza yanıt olarak, 300 TL ile 500 TL gibi rakamlar ile değil, 1000 TL ve 2000 TL seviyelerinde aniden indirim ve kampanya yapılıyor ise, burada bir dolandırıcılık oluştuğunu unutmayın. Sonuçta bu işi kimse yardım amacıyla veya iyilik amacıyla yapmıyor. Bu hususlara dikkat etmeniz sizin mağdur olmamanıza yardımcı olacak ve bütçenizi koruyacaktır.

Bungalov Tesislerden Fotoğraf Veya Video İsteyin

Kiralık bungalov ev ilanlarını inceledikten sonra, en çok dikkat edilmesi gereken detay; fotoğrafların ve videoların güncelliğidir. Tüm oda ve bungalov evin her bölümünün ayrı, ayrı detaylandırılmış fotoğrafları olmasına dikkat edin. Eğer bir bungalov reklamında veya bungalov kiralama ilanında; bungalov evin eksik fotoğrafları var veya ev imkanlarının belirtildiği halde fotoğrafları üzerinde yer almıyor ise burada bir art niyet olduğunu anlayın. Eğer bungalov fotoğraflarını istediğiniz halde; eksik gönderiliyor veya tam şekilde gönderildiği iddia ediliyor ise, video isteyin. Video üzerinde montaj veya renklendirme yapılabildiğinden dolayı; görüntülü arama yapın ve canlı görüşme gerçekleştirin.

Bungalov Evlerde Konum Gerçekliği Ve Detaylı Konum Bilgisi

Bungalov kiralarken dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da, konum bilgisinin gerçekliği olarak ön plana çıkmaktadır. Bungalovu kiralayacağınız konumun, fotoğrafları ile gerçekliğini karşılaştırın. Örneğin; orman manzarası deniliyor ise; konum çevresinde orman veya yeşillik alan olup olmadığına bakın. Veya daha detaya inecek olursak, bungalov ev işletmesinin; Google Haritalar uygulaması üzerinde işletme kaydı olup, olmadığını kontrol edin. Bunu anlamanın en iyi yolu, bungalov tesisinin ismi ile arama yapmaktır.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.